Üniversiteli grup Kırmızı Reçete ikinci single şarkıları ‘Ölmeli Zaman’ı bağımsız müzik platformu OnAir Müzik’ten yayınladı.

Şarkının söz ve bestesi gruba ait. İlk şarkıları Koliba’nın yoğun ve hafif karanlık hisleri bu yeni şarkıda yerini yine yoğun ama hareketli rock tınılarıyla harmanlanmış duygusal anlatıma bırakmış.

Şarkının hikayesi günümüzün insanlarının en büyük sıkıntılarından birisi olan hızlı yaşam üzerine yazılmış olması. Grup üyeleri şarkının hem hikayesini hem hayatımızın son dönemine ağır damgasını vuran Corona günlerindeki kayıt aşamalarını ve müzikal yolculuklarını şu şekilde dile getiriyorlar:  “Günümüzde yaşadığımız her şeyi hızlı ve konsantre yaşıyoruz. Bir günde seviyor bir günde unutuyoruz. Şarkımızdaki karakter insanların bu hayatı kabul etmesine, tüm değerlerin küçümsenmesine ve sıradanlaşmasına sitem ediyor.Özellikle pandemi sürecinde kendi içlerimize bir kapanma yaşadık ve kendimizi daha iyi anlamaya başladık. Bu süreçte şarkımızda anlattığımız olayın da bizler için ne kadar değerli olduğunu fark ettik. Çevremizle yaşadığımız en küçük an bile bizler için çok değerliymiş.  Şarkı ve söz yazımı konusunda son derece değerli bir dönemdi fakat yaşanan olaylar ve bir türlü dışarıya çıkamamak bizleri garip bir duygu karmaşasının içine fırlattı. Parçamızı kaydetmek oldukça meşakkatli oldu, özellikle hepimizin birbirinden uzak olması şarkının üzerindeki fikirlerimizi aktarmamızda engel oldu, acele etmemeyi ve şarkıya olan heyecanı kaybetmemeyi bu dönem sayesinde öğrendik. Tüm bu farkındalıkları yaşarken aynı zamanda müzik dünyasındaki üzücü gelişmeleri de deneyimlemiş olduk. Umarız en yakın zamanda tüm müzisyen arkadaşlarımızla güzel sahnelerde sevgili dinleyicilerimizle ile tekrar buluşuruz. Bu günlere kadar üretmeye ara vermeden devam etmek dileğiyle.”

Elemanlarının hepsi üniversite öğrencisi olan grup, Kadirhan Simav, Deniz Can Baş, Buğra İnal ve Yiğit Kantarcı’dan oluşuyor. Farklı şehirlerde, farklı bölümlerde okuyan genç müzisyenlerin müzik zevkleri de farklı ve bu da gruba renk olarak yansıyor.

İbrahim Buğra İnal (bas gitar) İstanbul Üni. İngilizce Mütercim Tercümanlık

Deniz Can Baş (gitar- elektrik Gitar) İstanbul Teknik Üni. Tekstil Mühendisliği

Kadirhan Simav (vokal) Yıldırım Beyazıt Üni. Bilgisayar Mühendisliği

Yiğit Kantarcı (davul) ODTÜ Mimarlık